Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

dünyanın kalitesi Ürün Grupları

TEKNOLOJİK ÜRETİM HATTI
30 yılı aşkın tecrübe

KURUMSAL
dünyanın kalitesi Yeni Ürünler
İMALATHANE Devamını Oku
AUTOMECHANIKA ISTANBUL 2022 Devamını Oku
AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2022 Devamını Oku
dünyanın kalitesi güvenilir ellerde
çeşit yedek parça üretimi

çeşit yedek parça üretimi

profesyonel personel

profesyonel personel

yıllık üretim tecrübesi

yıllık üretim tecrübesi

ülkeye ihracat başarısı

ülkeye ihracat başarısı

Tır Yedek Parçaları

Tırlar bildiğimiz gibi sağlam ve dayanıklı araçlardır. Ancak en zorlu tır parçalarının bile eninde sonunda değiştirilmesi gerekecektir. Ars Truck yedek parçaları, bu gibi durumlarda sektörün en kaliteli uzun ömürlü ürünleri ile sizlere yardımcı olacaktır. Tırların kullanım ömrünün daha uzun olmasını sağlamak için düzenli bakım çok önemlidir. En yaygın olarak değiştirilen tır yedek parçalarının farkında olmak, kamyon sahipleri ile sürücülerin performanslarını etkili bir şekilde izlemelerine yardımcı olabilir. Bu kapsamlı kılavuzumuz da, en yaygın olarak değiştirilen tır yedek parçalarını ve bunların önemini keşfedeceğiz. Tırımızın performansını optimize etmek, planlanmamış duruşları en aza indirmek için bakım ipuçları vereceğiz.

Tır Yedek Parça Çeşitleri

 

Aküler: Tıra Güç Verme

Tır aküleri en sık değiştirilen tır parçalarından biridir. Genel kanı, pillerin her üç ila dört yılda bir değiştirilmesini önerse de, ömürlerini birkaç faktör etkileyebilir. Sıcaklık, iklim, sürüş alışkanlıklarının tümü erken pil arızasına katkıda bulunabilir. Zayıf akü pilleri herhangi bir soruna yol açmadan önce tespit etmek için düzenli incelemeler ve bakım çok önemlidir. Akünün ömrünü korumak için motor çalışmıyorken forkliftin elektrikli bileşenlerinin kullanılmaması önerilir.

Debriyaj Parçaları: Düzgün Vites Değiştirme

Debriyaj, tırlardaki manuel şanzıman sisteminin kritik bir bileşenidir. Motor ve vites kutusu arasında mekanik bir bağlantı görevi görerek yumuşak vites değiştirme sağlar. Bununla birlikte, debriyaj parçaları, özellikle debriyaj boşaltma, aşırı yükleme yaşayan tır ve kamyonlarda aşınmaya, yıpranmaya eğilimlidir. Etkili bakım ve sorunsuz sürüş, debriyajın zamanından önce değiştirilmesini önlemeye ve optimum kamyon performansı sağlamaya yardımcı olabilir.

Fren Sistemi Parçaları

Fren sistemi, araçların güvenli bir şekilde yavaşlamasına ya da durmasını sağlayan güvenlik sistemlerinden birisidir. Hareket halinde olan aracın hareket enerjisinden, ısı enerjisine dönüşme işlemidir. Araç hareket enerjisi, balataların diske sürtünmesi sonucunda oluşan ısı enerjisine dönüşmesi ile araç önce yavaşlar daha sonra durur. Ağır yük taşıyan tır, kamyon ve otobüs gibi araçların güvenliğini sağlamak için  havalı fren sistemi bulunmaktadır.

Lastikler: Güvenli Sürüş

Lastikler, tırlar da dahil olmak üzere herhangi bir aracın hayati güvenlik özellikleridir. Doğru lastik profilini seçmek, düzenli olarak lastik durumunu, yaşını, diş derinliğini, basıncını kontrol etmek, güvenli sürüş koşullarını sürdürmek için çok önemlidir. Aşınmış eski lastikler yol tutuşunu tehlikeye atarak sürüş güvenliğini azaltabilir. Düzenli lastik değişimi, lastik ömrünü en üst düzeye çıkarır. Lastikler ısındığında otomatik olarak arttığından, lastikler soğukken lastik şişirme basıncını kontrol etmek çok önemlidir.

Ars Truck ile tır yedek parçaları ve daha fazlası!